Ekonomi

Yarıyıl tatili için Goodyear tüyoları

Goodyear, sömestr tatilinde keyifli ve kendinden emin bir yolculuk için yolculuk öncesi hazırlık tekliflerini ve hareket halindeyken dikkate alınması gereken ipuçlarını paylaştı.

Goodyear tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan araştırmalar, arızaların ve teknik sorunların değerli bir kısmının tatil için yapılan uzun bir yolculuk sırasında meydana geldiğini gösteriyor. Ancak tatile çıkmadan önce iyi hazırlıklar yaparak araba ile tatili çok daha keyifli ve inançlı kılmak mümkün.

Goodyear, sürücülere sömestr tatilinde keyifli ve özgüvenli bir yolculuk yapabilmeleri için yolculuk öncesi hazırlık teklifleri ve yoldayken göz önünde bulundurmaları gereken ipuçları sunuyor.

Kışın daha düşük sıcaklıklar, bilinmeyen buzlanma ve kar yağışı gibi mevsimsel koşullar seyahati zorlaştırıyor. Ancak birkaç değerli noktaya dikkat edildiğinde sömestr tatilinde sürüş keyfi yapmak mümkün.

Goodyear, daha güvenli ve konforlu seyahat etmek ve kış tatilinin tadını çıkarmak isteyenler için değerli ipuçlarını şöyle sıralıyor:

“Lastiklerinizin diş derinliğini yola çıkmadan önce ölçün, yasal sınır olan 1,6 milimetrenin altında ise lastiklerinizi hızlıca değiştirin. Aracınızın bakımını periyodik olarak yaptırın. Lastik basınçlarının araç üreticisinin tavsiye ettiği fiyatlarda olmasına dikkat edin. Yola çıkmadan önce yol durumu ile ilgili haberleri okuyun.Aracınızda takılı olduğundan emin olun.

Sıcaklık 7 derecenin altındaysa kış lastiği kullanın. Araç hareket etmeden önce araçtaki herkesin bağlı olduğundan emin olun. Önünüzdeki araçla takip mesafenizi koruyun. Kış lastikleri farklı teknik özellikler içerebilir, her kış lastiği aynı değildir. Kış lastiklerinizin 3PMSF işaretini taşıdığından emin olun.

En iyi performans için aynı dişe sahip dört kış lastiği kullanın. Yola çıkmadan önce molalar planlayın. Her iki saatte bir 15-20 dakikalık molalar verin. Yolculuk sırasında temiz hava almayı ve gerektiğinde molalarda dinlenmeyi unutmayın.

haber-odunpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu