Haber

Balçovalılara müjde

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova, Prof. Dr. Ahmet Taner, Kışlalı Caddesi’nin asfaltlama çalışmasına başladı. 2 kilometrelik alanda yürütülen çalışmaları inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bölge halkının taleplerini dile getirdiği yolun kısa sürede hizmete açılacağının sözünü verdi. .

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve muhtarlar, yer hazırlığının ardından Balçova’da başlayan sıcak asfalt dökümünün ardından Prof. Dr. Ahmet Taner, Kışlalı Caddesi’ndeki çalışmaları inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Tunç Soyer, “Balçova’da uzun zamandır böyle bir ihtiyaç vardı. İZBETON gruplarımız bu ihtiyacı karşılamak için var gücüyle çalışıyor. Üç hafta içinde tamamlanacak. 2 kilometrelik alanın tamamına sıcak asfalt dökeceğiz. Vatandaşın uzun yıllardır beklediği talebi karşılayacağız. Şimdiye kadar sabırlı olan herkese teşekkür ederim. Bu hizmetin bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum.”

4 bin ton sıcak asfalt dökülecek
Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Burası uzun yıllardır büyük bir ihtiyaçtı. Büyükşehir Belediyemiz ve Tunç Belediye Başkanımızla birlikte kısa sürede buradaki sorunu çözmüş olacağız.” Yaklaşık 2 kilometrelik çalışma kapsamında 4 bin ton sıcak asfaltın serileceği bölgede yeni yol kısa sürede hizmete açılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu