Ekonomi

FTX, yan kuruluşu LedgerX’i satmayı kabul etti

Investing.com – FTXve bağlı ortaklıkları ile bağlı ortaklığı LedgerX’in 11. fasıl iflas süreci kapsamında Miami International Holdings’in bağlı ortaklığı M7 Holdings’e satışı konusunda anlaşmaya vardığı açıklandı.

FTX borçluları, vadeli işlem ve opsiyon takası ve takas platformu LedgerX LLC’nin satışından yaklaşık 50 milyon $ gelir elde edecek.

FTX Borrowers İcra Kurulu ve Yeniden Yapılandırma Başkanı John J. Ray III, satışlarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Önümüzdeki dönemde satışın gerçekleşmesi için ABD İflas Mahkemesi’nin onayı beklenecek. İflas mahkemesi, 4 Mayıs 2023’te görülecek duruşmada satışa karar verecek.

FTX, alacaklılara ödeme yapmak için bağlı kuruluşlarıyla ilgili satışlarda bu yılın başlarında onay aldı. LedgerX dışındaki FTX borçluları FTX Japonya Ayrıca FTX Europe ve Embed Financial Technologies’i satmayı da planlıyor. Satış kararının ardından yapılan yasal başvurularda 100’den fazla şirketin FTX iştirakleri ile satın almak istediği görüldü.

Öte yandan FTX’e atanan kayyumlar, varlık satışı ve toplanan fonların ardından borsanın yeniden açılması konusunu da gündeme getirdi. Şimdi net bir karar alınmadığı için, kayyum komitesi borsanın yeniden açılmasıveya alacaklılara dağıtım konusunu değerlendirecektir.

Bu kararın ardından borsa iflas etmeden önce yerel token olarak kullanılmış ve halen bazı borsalarda işlem görmeye devam etmektedir. FTT Varlıkta değerli bir fiyatlama gözlemlenmedi. FTX’in son birkaç gün içinde yeniden açılabileceği söylentileriyle FTT, bir günde %75’e varan önemli bir sıçrama yaparak 2,85 dolara kadar yükseldi. 12 Nisan’da kaydedilen bu yükselişin ardından düşüş ivmesine giren kripto para bugün 1,6 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Author: Günay Caymaz

kaynasli-haber.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu