Haber

SES Dersim: Mobbing ve baskı gizli devam ediyor

DİYARBAKIR– Sağlık Çalışanları Sendikası (SES) Dersim Şubesi’nin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde yaşanan baskı, mobbing ve sürgünlere ilişkin 21 Aralık 2022’de yaptığı açıklamanın ardından 5 sendika üyesi polis tarafından merkezden ilçeye sürgüne gönderildi. Aktar.

Bilgi hazırlama ve denetim operatörü olan 3 psikolog, 1 çocuk eğitimcisi ve 1 sosyal hizmet çalışanının eski görev yerlerine iadeleri için yürütülen hukuki mücadelenin devam ettiğini belirten SES’ten yapılan açıklamada, “Dava süreci başladığında Yapılan araştırmalarda işverenlerini temsil eden idari makamlar ve hükümet ne kadar taraflı ve tarafsız davranmışsa, üyelerimizin lehine sonuçlanmıştır. Taraflı davrandığını bir kez daha göreceğiz” denildi.

‘MOBİNG VE BASKI GİZLİ OLARAK DEVAM EDİYOR’

Yöneticilerin gizliden gizliye mobbing ve baskı uygulamalarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada, harekete katılan üyelerin sosyal medya hesaplarının takip edildiği ve yapılan paylaşımlarla üyelerin sindirilmeye çalışıldığı belirtildi:

“İl müdürlüğü tarafından sürgüne gönderilen işçilerin 1 günlük sağlık raporları bile işçileri yıldırmak amacıyla hakem heyetine gönderiliyor. Ayrıca son bir yılda alınan raporlar da gönderilen raporun ekine ekleniyor. ilgili mevzuatta uygulamasına yer olmamasına rağmen hakem hastanesi.Sahte belge ile şahıslara maddi destek bağlayan çalışan hakkında açılan soruşturmalar usulsüz kapatılırken, üyelerimiz ‘ne zaman haber veririz’ diyerek oyalandı. soruşturma hakkında karar verilmiş olup, imzası sahte olan üyelerimize soruşturma hakkında bilgi verilmemiştir.(DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu