Haber

Gölcüklü Hayırseverlerin Elleri ve Gönülleri de Deprem Bölgesinde

Kahramanmaraş’ta yaşanan asrın faciasının ardından tüm imkanlarını seferber eden Gölcüklü hayırseverler, deprem bölgesine yardım etmeye devam ediyor.

Gölcüklü hayırseverler deprem bölgesi için yardım seferberliğini sürdürüyor. Depremin ilk gününden bu yana depremzedelerin ihtiyaçları için bölgeye tırlar dolusu yardım gönderen hayırseverler, bölgenin eksikliklerini de mümkün olduğunca gidermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Gölcük Belediyesi tarafından sağlanan; Gölcük Belediyesi Temizlik ve Yapı Denetim Müdürlüğü ile hayırsever Gölcüklülerin işbirliğiyle alınan gıda kolisi, battaniye, su ve çadırkentlerde kullanılmak üzere 4 ton kükürt taşıyan 2 kamyon, 6 adet portatif tuvalet ve duş kabini, Defne ilçesine gönderildi. Hatay. .

GÖLCÜK BELEDİYESİ SHAKE BÖLGESİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Gölcük’te çalışmalarını tamamlayarak tekrar Defne’ye ulaşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, grup arkadaşlarıyla birlikte bir merkeze gelerek alandaki çalışmaları yerinde inceledi. Önder Sezer’in koordinesinde Hatay’ın tüm ilçelerinde koordine edilen gruplar; Depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması, 3 öğün sıcak yemek ikramı, ilaçlama, kireçleme, ilaçlama, kemirgen, larva mücadelesi, enkaz alanlarında ve çadır kentlerde tuvalet ve saha temizliği kesintisiz devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin enkaz kaldırma çalışmalarının temelini Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar oluşturuyor. Önder Sezer, sahada çalışmalarını sürdüren çalışma arkadaşlarına ve bölgeye yardımlarını esirgemeyen Gölcük halkına teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cigli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu